Υποδομές

Αναλυτική περιγραφή των υποδομών του σχολείου μας

Η Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας είναι χωρητικότητας 300 ατόμων, κλιματιζόμενοι και εξοπλισμένη με τελευταίας τεχνολογίας ηχοσυστήματα. Στην αίθουσα εκδηλώσεων πραγματοποιούνται οι γιορτές και οι εκδηλώσεις των μαθητών, τα συμβούλια των γονέων καθώς και οι ομιλίες του διευθυντή σε μαθητές και γονείς, οι εκλογές των μαθητών κ.ά.

Η Σχολική Βιβλιοθήκη του 23ου Δοκιμαστικού Σχολείου Έπαφου, ιδρύθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΕΠΘ), στα πλαίσια του προγράμματος ΕΠΕΑΕΚ: «Σχολικές Βιβλιοθήκες».

Όπως και όλες oι Σχολικές Βιβλιοθήκες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, έτσι και η Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας ανήκει στη σχολική κοινότητα και μονάδα στην οποία στεγάζεται. Δεν αποτελεί δηλαδή Λαϊκή ή Δημοτική βιβλιοθήκη.

Η αίθουσα διαδραστικής μάθησης του σχολείου μας έχει στόχο να επηρεάσει τις εκπαιδευτικές δραστηριότητες του σχολείου με ποικίλους και εναλλακτικούς τρόπους:

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 28 επισκέπτες και κανένα μέλος